Badanie DualDur

Dotychczasowe badania na boreliozę opierały się wyłącznie na reakcji układu odpornościowego organizmu- stężenia przeciwciał  na wywołujący ją czynnik- krętek Borrelli ( ELISA i Western Blot) , względnie odczynie transformacji blastycznej limfocytów oceniający swoistą odpowiedź komórkową na antygeny krętka Borrelia burgdorferii sensu lato.

 

Niemniej jednak ww standardowe badania pozostawiały wiele do życzenia w kwestii czułości i/lub swoistości oraz w kwestii monitorowania skuteczności leczenia.

 

Aby ten problem rozwiązać europejscy naukowcy opracowali znacznie wiarygodniejszą metodę diagnostyczną- tzw. badanie DualDur®.

 

Partnerzy projektu DualDur® zakończyli proces rejestracji CE zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie diagnostyki in vitro.

 

Badanie polega na zastosowaniu specjalnej komórkowej pożywki technologicznej DualDur®, a następnie przygotowaniu i koncentracji bakterii z krwi.

 

Próbki są następnie badane przy użyciu specjalnie zaprojektowanego mikroskopu automatycznego w połączeniu kamerą o wysokiej rozdzielczości działającej na zasadzie podobnej do tomografii komputerowej i modułem sztucznej inteligencji, który rozpoznaje patogeny, jednocześnie minimalizując błędy ludzkie.

 

Stężenie próbki zapewnia czułość nawet wtedy, gdy liczebność bakterii we krwi jest niska.

 

Dzięki temu przy użyciu metody DualDur® można wykryć nawet najniższe stężenie bakterii B. burgdorferi, które występuje u ludzi podczas zakażenia.

 

Rozszerzona wersja badania tj. DualDur® w kierunku boreliozy i koinfekcji pozwala rozpoznać inne, ewentualne patogeny odkleszczowe i może zastąpić badania serologiczne i odczyny transformacji blastycznej limfocytów w kierunku współinfekcji odkleszczowych, zarówno jako badania diagnostyczne jak i monitorujące skuteczność leczenia.

 

Co ważne, badania są wiarygodne na wszystkich etapach choroby, pozwalając na pewniejszą diagnozę we wczesnym stadium zakażenia, jak również w bardziej zaawansowanej fazie choroby z przewlekłymi objawami i monitorowanie skuteczności leczenia.

 

Pakiet badań obejmuje: Badanie DualDur®, Koinfekcje oraz Western Blot Serology.

 

Badanie można wykonać w Warszawie przy al. Wilanowskiej 43D.

 

Zapisy oraz wszelkie informacje na temat badania prowadzone są:
Pod numerem telefonu:
505-125-046
lub adresem email
dd@dualdur.pl 

Aleja Wilanowska 43D (parter)
02-765 Warszawa

Recepcja

+48 601 290 999

Godziny otwarcia Centrum

poniedziałek – piątek: 10:00-16:00

konto bankowe

IBAN: PL19103000190109850300049789
Nazwa banku: Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Adres banku: ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa
BIC/SWIFT: CITIPLPX

Umów wizytę

Dojazd samochodem

Wjazd bezpośrednio od Alei Wilanowskiej 43
Kliknij tutaj, aby zobaczyć na mapie

Dojazd autobusem

Osobom korzystającym z komunikacji miejskiej zalecamy dojazd autobusami linii 139, 217, 251, 317, 339 do przystanku „Patkowskiego” lub „Osiedle Arbuzowa”